Kapat

Yardım Servisi

Tasarım Dersi İçin Grafikler

www.freepik.com

Tasarım derslerimizde yeni grafik oluşturmanın yanında var olan grafik yani görseller üzerinde çalışmalar yapmamız gerekiyor. İnternette ücretsiz olarak bulabileceğiniz birçok site bulunmaktadır. Bunlar arasında en çok tercih edilenlerden birisi de freepik.com sitesidir.

 

Freepik Kullanım Şekli

Tüm ücretsiz kaynakları kişisel ve ticari projeler için kullanmanıza izin verir. Ancak, ücretsiz kaynakları kullandığınızda, “designed by Freepik” satırını veya sanatçının adını kullanarak sanatçıya atıf sağlamalısınız.

 

Hangi kategoriler var?

Freepik tüm kaynakları 4 ana kategoriye ayırmıştır: Bunlar: Vektörler, PSD Dosyaları, Simgeler (ikonlar) ve Hazır Fotoğraflardır. Aramanızı daraltmanıza yardımcı olacak birçok alt kategori de bulunmaktadır.

 

Freepik İndirme Sınırı

Kayıt olmadan 5 indirme hakkınız vardır. Ücretsiz kayıt yaparsanız 30 dosya indirebilirsiniz. Ücretli üyeliklerde bu sayı 100’e çıkmaktadır.

 

DİKKAT: Laboratuarda aynı anda tüm öğrenciler bu siteye bağlanıp dosya indirmek isteyince günlük limiti doldurduğunuza ilişkin bir açıklama gelecektir. Bunun nedeni tüm bilgisayarların tek bir IP üzerinden bağlanması ve sitenin üye olmayanlara günlük 5 dosya hakkı vermesinden kaynaklanmaktadır.

Üye girişi yapılarak indirilecek dosya sayısı 30’a arttırılabilir

Hit: 745

Yorumlar

Yorum ekleme ve yorumları okumak öğretmenlere özel olup, yorumları görmek için üye girişi yapınız.