Kapat

Yardım Servisi

Tasarım Programları Eğitimleri

Tasarım Programları dersimizde 1. dönem Corel Draw modülü, 2. dönem de Adobe Photoshop modülü anlatılmaktadır.

Bazı öğretmenlerimiz bu programlara alternatif farklı programlar anlatmaktadır. Modül adı Vektörel Çizim ve Görüntü İşleme Tasarım olduğu için belirli bir program adı verilmemiştir.

Web'de Tasarım Programları için birçok kaynak bulabilirsiniz fakat bu anlatımlar genelde program tanıtımına yönelik olduğu için ders içerisinde sunulacak örnek bulunmamaktadır. Var olan örnekleri kullanabilmek için de programı iyi bilmek gerekiyor. Çünkü, programın her menüsünden bir özellik kullanılmaktadır. 

 

Öğretmenlerimize yardımcı olmak için bu programlara ait yoğun olarak kullanılan temel araçlara ait eğitim videoları hazırlanıp yayınlanmaktadır.

Hazırlanan videolar sadece program tanıtım videoları olmayıp her konuya ilişkin uygulama örnekleri sunulmaya çalışılmaktadır. 

15 dakikalık bir video hazırlamak, örneklerin tasarlanması, anlatılması, düzenlenmesi ve kaydedilmesi gibi işlemler nedeniyle 3-4 saat sürmektedir.

 

Site içerisinde eğitim ihtiyacınızı karşılamaya yönelik farklı çalışmalar da yapıldığı için Tasarım Programı dersine ait konu anlatımları aksayabilir.

Yetişmeyen bölümleri internet üzerinden araştırarak sınıf ortamında kullanabilirsiniz.

Hit: 1020

Yorumlar

Yorum ekleme ve yorumları okumak öğretmenlere özel olup, yorumları görmek için üye girişi yapınız.